Zobacz jak wyglądały poprzednie edycje konkursu Kosmetyczka Roku

Zwyciężczynią prestiżowego konkursu Kosmetyczka Roku 2016 została Paulina Skóra

Marka Bielenda Professional już po raz czwarty nagrodziła najlepsze ekspertki pielęgnacji kosmetologicznej w Polsce. Pierwszy raz w historii konkursu, etap rozstrzygający odbył się poza Krakowem – finalistki zostały zaproszone do malowniczego hotelu Podklasztorze w Sulejowie. Wielka gala finałowa, którą poprowadził Krzysztof Ibisz – przy obecności kilkuset gości – odbyła się podczas jesiennego Kongresu LNE.

Kosmetyczka Roku 2016 mieszka i pracuje w Krakowie. Jest kosmetologiem z ponad 8-letnim doświadczeniem. Pasjonują ją nowe substancje w kosmetologii – jest ekspertką i konsultantem w zakresie składników kosmetycznych. Prowadzi cenionego bloga, na którym opisuje autorską metodę konsultacji kosmetologicznej z holistycznym podejściem do piękna. W finale konkursu zaprezentowała imponującą wiedzę, przygotowanie merytoryczne oraz wyróżniające ją umiejętności. Jury konkursu doceniło również jej talent, pasję oraz subtelną pewność siebie. W konkursie – jak każdego roku – nie zabrakło wyróżnień i nagród dodatkowych. Pierwsze wyróżnienie, a także Nagrodę internautów – osób lubiących profil marki Bielenda Professional na Facebooku, otrzymała Monika Szatkowska. Natomiast Drugie wyróżnienie zdobyła Dorota Witkowska.

W pierwszym etapie konkursu – internetowym teście wiedzy, dostępnym na stronie www.kosmetyczkaroku.pl, wzięło udział kilkaset osób. Dziesięć kosmetyczek, które zdobyło największą liczbą punktów, zostało zaproszonych do etapu rozstrzygającego, który zorganizowany został w malowniczo położonym hotelu Podklasztorze w Sulejowie. To właśnie tutaj, pod okiem profesjonalnego, wymagającego jury, odbyła się finałowa, praktyczna rywalizacja o nagrodę główną. Zadaniem każdej z finalistek był wybór i wykonanie zabiegu dostosowanego do potrzeb i wymagań skóry modelki. Każda z kosmetyczek poznawała swoją „klientkę” w momencie rozpoczęcia swojej części zabiegowej. Dzięki temu, jury miało możliwość oceny całościowej pracy finalistki – jej podejścia, sposobu komunikacji, wyboru kosmetyków oraz realizacji procedury zabiegowej. Niełatwego zadania wyboru najlepszych ekspertek pielęgnacji podjęły się w tym roku: Ewa Cesarz (redaktor naczelna Art of Beauty), Ilona Kurczaba (redaktor naczelna LNE), Karolina Łukaszewicz (Kosmetyczka Roku 2015) oraz Karolina Waś (marketing manager Bielenda Professional).

Wyjątkową niespodziankę – przygotowaną specjalnie dla finalistek konkursu – stanowiło spotkanie z ekspertami kreowania wizerunku. Warsztaty z zespołem stylistów włosów i makijażystów były nie tylko przygotowaniem do wieczornej, uroczystej kolacji na zakończenie finału, ale również okazją do rozmów o trendach w stylizacji włosów i wizażu. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się: Wojciech Jewuła (założyciel Kuźni Stylu Jewuła) z zespołem oraz Stanisław Doliński (na co dzień odpowiedzialny za make-up gwiazd telewizji i dużego ekranu ) z zespołem.

Zwyciężczyni będzie przez kolejny rok posługiwać się prestiżowym tytułem Kosmetyczki Roku. Otrzymała również pakiet cennych nagród – wyjątkową, kryształową statuetkę, samochód osobowy Toyota Aygo oraz zestaw upominków od organizatora i partnerów konkursu (m.in. kosmetyki marki Bielenda Professional i vouchery marki Tous).