Zobacz jak wyglądały poprzednie edycje konkursu Kosmetyczka Roku

Zwyciężczynią szóstej edycji największego konkursu dla profesjonalistów w Polsce została, pochodząca z Dolnego Śląska – Marta Zielińska. Organizatorem i mecenasem przedsięwzięcia jest marka Bielenda Professional.

 

W finałowym etapie konkursu, który w tym roku odbył się w Krakowie, wzięła udział szesnastka finalistów, wybrana spośród setek zgłoszeń dokonywanych w internetowym teście wiedzy kosmetologicznej. To również w tym mieście, podczas Kongresu LNE, miała miejsce wielka gala konkursu z ogłoszeniem nazwisk laureatów tegorocznej edycji. Zwyciężczynią została Marta Zielińska i to właśnie ona będzie mogła posługiwać się prestiżowym tytułem Kosmetyczki Roku 2018. Otrzymała pakiet nagród o wartości 37 000 złotych, na który składa się czek na kwotę 20 000 złotych oraz zestaw nagród rzeczowych od marki Bielenda Professional i partnerów konkursu: Chiodo Pro, Go On Biz-nes, Jewuła Kuźnia Fryzjerska, Kryolan Professional Makeup, marka Vena Uniformy. Pierwsze wyróżnienie (nagrody o wartości 10 000 złotych) zdobyła Joanna Bajda‑Wolak, drugie wyróżnienie (nagrody o wartości ponad 7 200 złotych) przypadło w udziale Anny Cymerman, a nagrodę internatów (nagrody o wartości ponad 4 500 złotych) zdobyła Magda Krzeczkowska.

 

Marta Zielińska jest dyplomowaną kosmetyczką, wykładowczynią
oraz specjalistką z zakresu kosmetologii i psychodietetyki. Od ponad 14 lat pracuje jako kosmetyczka – prowadzi własny gabinet Laboratorium Urody Cztery Żywioły w Sobótce (w województwie dolnośląskim), u podnóża góry Ślęży. Jest także pedagogiem i państwowym egzaminatorem w zawodzie technika usług kosmetycznych. W pracy kosmetycznej stara się łączyć osiągnięcia technologii z naturalnym podejściem do pielęgnacji. Specjalizuje się przede wszystkim w pielęgnacji twarzy, w tym również cer problematycznych.

 

Zadaniem finałowym było wykonanie zabiegu pod okiem profesjonalnego jury. W tym roku finaliści mieli do wyboru procedurę Essence of Asia lub Microbiome Pro Care marki Bielenda Professional. Wyboru zwycięzców dokonała Ewa Cesarz (redaktor naczelna Art of Beauty), Grażyna Jabłońska (sekretarz redakcji LNE), Monika Hajdziony (Kosmetyczka Roku 2017) oraz Dominika Tyrpa (kosmetolog Bielenda Professional, technolog laboratorium badawczego marki).